Кафедра іноземних мов

10 років… Багато це чи мало? В межах всесвіту це одна мить. В межах нашої невеличкої гімназії це ціла епоха. Епоха складна, суперечлива, сповнена надій і поразок, невдач та перемог. Епоха, яку проживав кожен з нас, намагаючись зростати і вдосконалюватись з кожним днем. Це сьогодні про нашу кафедру знають у місті та області. Це сьогодні ми можемо гордитись нашими випускниками і з задоволенням заходити в кабінети, обладнані усім найнеобхіднішим і бачити допитливі очі дітей.

Проте не завжди усе було таким оптимістичним та радісним. Лише одиниці з нашої кафедри можуть пригадати перші роки новоствореної гімназії. Наша кафедра на чолі зі Світланою Гуч, у складі 5 чоловік переживала не найкращі часи. Усе трималось виключно на нашому ентузіазмі та відчутті відповідальності перед дітьми, які не побоялись залишити стіни рідних шкіл та довіритись нам. Вони вірили в те, що ми зможемо допомогти їм досягнути успіхів у житті. І ми, намагаючись не підвести їх, довго та наполегливо вибирали найкращі навчальні програми, підручники, наочний матеріал.

Кафедра іноземних мов

Наша кафедра була нечисленною та чи не наймолодшою за віком, тому, за браком досвіду, ми робили помилки, терпіли поразки, зазнавали невдач. Але усе це лише загартувало нас, здружило кафедру, дало поштовх до самовдосконалення. І результати не змусили на себе чекати. Найпершою нашою зірочкою стала Шкурик Ірина. Вона під керівництвом Олени Головач, яка тепер завідує кафедрою іноземних мов,  здобула перше місце на Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови. Саме з цього часу про нас почули. Вчителі і учні нашої гімназії зрозуміли, що і ми, жителі невеликого провінційного містечка, можемо бути достойними найкращого майбутнього. Потрібно лише важко працювати, усвідомлювати ціль і усім серцем прагнути її здійснення.

Шкурик Ірина та Олена Головач

А далі наші учні стали фіналістами програми FLEX та мали змогу впродовж року навчатись у США (Єфремова Олеся, Гарголь Назар, Євдокимова Тетяна, Умрихіна Емілія, Байковський Володимир).  Декілька років поспіль ставали призерами обласних олімпіад та конкурсу-захисту наукових робіт такі учні як  Ращупкін Артем,  Хандій Альона,  Процюк Олександра, Романюк Альона, Іванова Наталя (вчитель Головач О.),  Богомаз Олександр (вчитель Якимчук С.) та Гевондян Сильвія, яка стала призером Всеукраїнського конкурсу захисту наукових робіт (вчитель Димитрюк Н.).

Та не лише учні беруть участь у різноманітних конкурсах з іноземних мов. Так,  лауреатами обласного конкурсу «Вчитель року» стали вчителі англійської та французької мов Олена Головач (2009р.) та Шабловська Оксана (2013р.). А на міському рівні відзначились Димитрюк Наталія  (2007р.) та Рарата Тетяна (2011р.).

Вчитель німецької мови Киричук Ю.В. гостювала по запрошенню об’єднання «Міст між Німеччиною і Україною»  в Бадзальцуфлені (Німеччина) у 2013.  Відвідувала різні типи шкіл в окрузі Ліппе, спостерігала уроки, обмінювалася досвідом з колегами.

Олена Головач (2009р.)

Вчитель німецької мови Киричук Ю.В.

Проте ми усвідомлюємо, що не варто задовольнятись минулими перемогами та здобутками. Потрібно рухатись далі, підвищувати професійну майстерність через самоосвіту та співпрацю з представниками інших культур та націй. Ми продовжуємо співробітництво з Корпусом Миру США в Україні, очікуючи волонтера, який допоможе нам урізноманітнити уроки іноземних мов у нашій гімназії, адже досвід роботи з волонтером ми вже маємо. У 2006/2007 навчальному році з гімназистами ефективно працювала молода та енергійна представниця США Кайлі Кро.

Волонтер Корпусу Миру США в Україні Кайлі Кро.

Крім того, в цьому навчальному році у рамках освітньо-туристичного проекту, організованим Євроклубом гімназії, члени нашої кафедри мали можливість здійснити подорож країнами Європи:  ми відвідали Польщу, Німеччину, Францію, Чехію. Сповнені вражень та емоцій ми повернулись додому. Найголовніше, що ми винесли з цієї подорожі, є безцінний досвід спілкування з представниками інших культур та можливість побачити на власні очі те, про що написано у підручниках, книгах, надруковано на сторінках газет та в інтернеті. Ми сподіваємось, що все більше і більше гімназистів буде залучено до таких освітніх проектів. Адже й мовний потенціал кафедри розширився. Якщо на початковому етапі ми навчали учнів лише англійській та німецькій мові, то тепер ми додали ще й французьку та іспанську.  Також  кожен школяр має шанс факультативно вивчити польську мову.

2013 р. Дрезден.

На даний час ми і надалі залишаємось молодою та перспективною кафедрою. Ми з задоволенням приймаємо в наші ряди молодих спеціалістів, ділимось досвідом, допомагаємо і далі крокуємо разом до нових досягнень.

2013р. Кафедра іноземних мов.

2011р. Кафедра іноземних мов.

2013 р. Міський семінар вчителів англійської мови. Відкритий урок у 6 класі (вчитель Рарата Т.)

2013 р. Міський семінар вчителів англійської мови. Відкритий урок у 6 класі (вчитель РаратаТ.)

2014-10-03_181553

2014-10-03_181655