БIБЛIОТЕКА

Юні друзі

Юні друзі!

Вітаю вас зі вступом до родини читачів нашої бібліотеки. Бажаю вам подружитися з книгою, яка допоможе вам пізнати навколишній світ, розширити ваші знання.

Сторінки, немов могутні крила –

Читай, лети на чорну висоту.

Розкрили книгу – значить , ви відкрили

Нову країну – мрію золоту.

Значення книги в наші дні надзвичайно велике. Сторінки книги розповідають нам про історію нашої держави, про життя народів різних країн, про видатних вчених  і мандрівників, досягнення науки і техніки, про зірки на небі й далекі планети, рослини і тварини, про все, що нас оточує.

Книга вчить дітей розуміти, цінувати творчу працю дорослих, часто допомагає обрати шлях у житті. У багатьох відомих людей, вчених, артистів завжди в житті була улюблена книга, яку вони любили понад усе. Герої тих книг надавали їм сили, натхнення, допомагали виховувати волю, характер справжньої людини.

Любі діти, товаришуйте з бібліотекою, а разом з тим і з книгою, виробляйте в собі звичку читати щодня. Це стане вам у нагоді на все життя.

А тепер, діти, давайте познайомимось і запам’ятаємо правила, якими слід користуватися, щоб книга довго жила.

Шкільна бібліотека виконує роль інформаційного посередника і для тих, хто вчиться, і для тих, хто вчить. Для цього у роботі бібліотеки використовуються різні форми популяризації літератури, любові до книги, до знань, навчаня самостійно орієнтуватися у джерелах інформації. Зробити цю інформацію доступною – першочергове завдання шкільного бібліотекаря.

Як вибрати книгу для читання

1.     На книжковій виставці ти завжди знайдеш цікаві книги.

2.     В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.

3.     Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.

4.     За систематичним каталогом можна довідатись, які книги, що цікавлять тебе, є в бібліотеці. Всі картки, як і книги на полицях, розставлені за галузями знань, у певній системі. Тому він так і називається.

5.     Переглянь бібліотечні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – стислі розповіді про книги.

Як приступити до читання книги

1.     Перед читанням познайомся з загальною будовою книги.

2.     Розглянь титульну сторінку: на ній ти знайдеш назву книги, прізвище автора та художника, де, коли і ким видана книга.

3.     Якщо в книжці є предмова, прочитай її.

Як працювати з  книгою

1.     Читай книгу з олівцем у руці. Якщо книга власна, то можна олівцем робити позначки на полях у тих місцях, які тебе зацікавили.

2.     Читай багато, але уважно.

3.     Прчитавши книгу, подумай над її головними ідеями, над описаними в ній подіями, фактами.

4.     Зроби записи про те, що здалося важливим у прочитаній книзі.

5.      Веди щоденник прочитаних книг.

6.     Читаючи книги, газети, журнали, ти можеш зустріти незнайомі слова, їх пояснення знайди в словниках, довідниках, енциклопедіях.

Книжчині поради

1.     Читай мене уважно, не поспішай.

2.     Зустрівши незнайомі слова, знайди їх у словнику або запитай про них у старших.

3.     Не встиг дочитати книгу до кінця – вклади закладку на тому місці, де зупинився.

4.     Запам’ятай прізвища автора і художника, який намалював ілюстрації.

5.     Прочитав мене – подумай. Чи читав ти інші книги цього письменника? Що ти знаєш про нього? Чи сподобались тобі мої герої?